520364

Twoje IP: 3.80.6.254
serwer time: 2019-11-13 19:55:31

SZKOŁA PRZETRWANIA

W dniach 18-19 czerwca 2010r. Gminna Biblioteka Publiczna w Przykonie przy współpracy z Krzysztofem Petkiem (autorem książek dla młodzieży) zorganizowała dwudniowy biwak „Szkoła Przetrwania" dla młodzieży od 13 - 16 lat. W biwaku wzięła udział młodzież nie tylko z Gminy Przykona, ale także reprezentanci poszczególnych gmin z obszaru LGD czyli z Władysławowa, Brudzewa, Kościelca, Turku, Malanowa. Przyczyniło się to do lepszej integracji młodzieży, nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń. Dwudniowe działania obejmowały pokazy, prezentacje, warsztaty prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów technik przetrwania, ratownictwa, pedagogiki. Położony był specjalny nacisk na uświadomienie młodym ludziom zagrożeń, jakie niosą z sobą wakacyjne wyjazdy, zabawy, wędrówki, a co za tym idzie przekazano podstawową wiedzę pozwalającą rozpoznać zagrożenie, zapobiegać mu, a w razie konieczności nieść skuteczną pomoc. Ważnym elementem „Szkoły Przetrwania" było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń płynących ze strony alkoholu, papierosów czy narkotyków. Za cel postawiono sobie przekonanie uczestników, że można w życiu robić niezwykłe rzeczy unikając tych substancji. Biwak miał miejsce w lasach na terenie Gminy Przykona, gdzie odbywały się nocne penetracje lasu i marsz na azymut. Atrakcją dla uczestników był wyjazd do Gminy Malanów, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe.

ZDJĘCIA W ZAKŁADCE GALERIA