Twoje IP: 3.224.127.143
serwer time: 2020-10-21 21:06:35

"Apetyczne ferie"

„APETYCZNE” FERIE

Przez dwa tygodnie ferii dzieci z gminy Przykona uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury. Zajęcia były zróżnicowane. Nie zabrakło głośnego czytania, zajęć plastycznych, warsztatów recytatorskich oraz wspólnych gier i zabaw. Dużą atrakcją stały się jednak zabawy kulinarne. Podczas wspólnych spotkań pięć razy dzieci zamieniały się w kucharzy. Wynikiem ich pracy były własnoręcznie upieczone ciasteczka kokosowe na których to degustację zaproszono Wójta Gminy Mirosława Broniszewskiego oraz Zastępcę Romana Marciniaka. Innym daniem dnia była - również wykonana przez dzieci - pizza. Uczestnicy zajęć zorganizowanych przez bibliotekę i ośrodek kultury nauczyli się także smażyć kiełbaski, robić sałatkę owocową oraz kolorowe kanapki. Podczas zajęć towarzyszył wszystkim dobry humor i „apetyt”.

W drugim tygodniu dzieci miały bal karnawałowy, podczas którego otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe za udział w grach i konkursach.

dsc_0660  dsc_0682

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ZAKŁADCE galeria