Twoje IP: 34.239.172.52
serwer time: 2020-04-04 09:35:15

Rolkowe "szaleństwo" w gminie Przykona

Rolkowe „szaleństwo” w gminie Przykona

Do bardzo udanych można zaliczyć warsztaty rolkowe, które odbyły się 23 września na placu przy Szkole Podstawowej w Przykonie. Tuż przed godziną 11-stą do Przykony przybyli miłośnicy tej aktywności fizycznej, wśród których można było spotkać młodszych i starszych, którzy z wielkim zapałem próbowali swoich sił oraz tych bardziej zaawansowanych, którzy  pokazali swoje umiejętności i talent. Najmłodszym uczestnikiem warsztatów był 2,5- letni Alanek, który z wielkim zapałem i ochotą zakładał rolki, aby rozpocząć swoją przygodę pod czujnym okiem trenerów: Pauliny Cwynar, Przemysława Kępińskiego i Natalii Rutkowskiej ze szkółki I love Rolki z Gdańska. Stopień umiejętności rolkowych był bardzo różny od tych rozpoczynających, poprzez grupę z średnim talentem, aż do osób zaawansowanych, dlatego też uczestnicy spotkania zostali podzieleni na trzy grupy. W każdej „uczniowie” solidnie i z wielką uwagą słuchali rad trenerów, aby już po warsztatach wykorzystać wszystkie wskazówki.

Pomysłodawcą warsztatów był Pan Marcin Jacuszczak z miejscowości Rogów, który  przy wsparciu Centrum Kultury w Przykonie, zaprosił instruktorów, aby pokazali innym, że jazda na rolkach to nic trudnego, tylko wystarczy znać podstawy oraz posiadać dużą odwagę, a przede wszystkim dużo ćwiczyć.

Mamy nadzieję, że warsztaty pomogły w udoskonaleniu umiejętności tych, którzy już jeżdżą oraz pokazały tym mniej odważnym, że  warto spróbować swych sił, bo to fajna forma spędzania czasu oraz aktywności fizycznej.