Twoje IP: 34.239.172.52
serwer time: 2020-04-04 10:07:28

FERIE ZIMOWE 2017

Za nami koniec ferii zimowych. Dla dzieci to bardzo radosny czas, bo mogą zapomnieć o swoich obowiązkach szkolnych, wczesnym wstawaniu, odrabianiu lekcji oraz mają dużo wolnego czasu. Dzieci z gminy Przykona miały możliwość spędzenia wolnych chwil na zajęciach i warsztatach przygotowanych przez Centrum Kultury Bibliotekę Publiczną Gminy Przykona. W każdym dniu zajęcia odbywały się pod innym hasłem. Środowe przedpołudnia dzieci spędzały grając w gry, układając puzzle oraz uczestnicząc w edukacyjnych warsztatach z iPadami, łącząc naukę z zabawą. Każde dziecko mogło zapoznać się z edukacyjnymi aplikacjami Duolingo - nauka języka angielskiego, Matematyka - nauka dodawania i odejmowania i aplikacją Pszczoła, za pomocą której dzieci poznały fascynujący świat pszczół. Środowe popołudnia to czas odpoczynku przy filmach i bajkach. Czwartek to dzień warsztatów kulinarnych. W pierwszym tygodniu uczestnicy robili kanapki i „różności” z owoców, które przybierały postać zwierzątek: myszek, owieczek, jeżyków. Po przygotowaniu kanapek dzieci wybrały się z wycieczką do Urzędu Gminy, aby pochwalić się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Drugi tydzień to dzień gotowania pulpetów, pieczenia omletów i rogalików.

Potem przyszedł czas na zakończenie ferii balem przebierańców. W tym dniu do biblioteki, aby wspólnie, wesoło i tanecznie spędzić popołudnie przybyły: królewny, biedronki, rycerze. Wszyscy bawili się świetnie rozwiązując zagadki, biorąc udział w konkursach, bawiąc się przy tanecznych hitach. Zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Czas, który dzieci spędziły w murach biblioteki upłynął pod znakiem twórczej zabawy, uśmiechu, radości i nauki.