582063

Twoje IP: 34.239.172.52
serwer time: 2020-04-04 07:39:13

Warsztaty literacko-plastyczne

W dniu 10 marca w naszej bibliotece odbyły się warsztaty literacko-plastyczne do książek z serii „Elmer- słoń w kratkę” . Tym razem bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy II przedszkola w Przykonie wraz z opiekunem Anną Gościniak. Przedszkolaki poznały przygody słonia o imieniu Elmer. Słoń Elmer to niezwykła postać chociażby z tego powodu, że nie jest koloru słoniowego i jest zwierzątkiem stworzonym z kolorowej kratki.

Na początku warsztatów dzieci uczestniczyły w zabawie z chustą animacyjną, potem wysłuchały dwóch bajek z udziałem tego słoniątka. W pierwszej bajce dzieci usłyszały o tym jak Elmer, chciał być podobny do innych słoni. W kolejnej bajce zaś Elmer z innymi zwierzętami poszukiwał tęczy. Dzieci z wielką uwagą i skupieniem wysłuchały czytanych historii, następnie odpowiadały na pytania, uczyły się nazw kolorów, układały puzzle oraz kolorowały obrazki. Kolorowanki były w najróżniejszych kolorach: Elmer był różowy, zielony, czerwony… bardzo podobny do książkowej postaci. Warsztaty miały na celu pokazanie, że inny nie oznacza gorszy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały „Elmerkowy dyplom” za aktywność i uczestnictwo w warsztatach.