Twoje IP: 34.239.172.52
serwer time: 2020-04-04 09:44:23

Zajęcia czytelnicze do bajki Danuty Wawiłow pt. "Bajka nowa prostokątna i kwadratowa"

Zajęcia czytelnicze do bajki Danuty Wawiłow
pt. "Bajka nowa prostokątna i kwadratowa"

Dnia 29 marca bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy VI Przedszkola w Przykonie wraz z wychowawcą Urszulą Felisiak. Tego dnia rozmawialiśmy o figurach geometrycznych. Na początku dzieci miały za zadanie wymienić przedmioty przypominające kształtem prostokąt i kwadrat, co okazało się bardzo łatwym i prostym zadaniem. Dzieci bardzo szybko podawały nazwy kolejnych przedmiotów i udowodniły, że są bardzo spostrzegawcze. Potem przeczytaliśmy bajkę Danuty Wawiłow pt: „Bajka nowa prostokątna i kwadratowa” o dwóch królestwach - jednym kwadratowym, a drugim prostokątnym. Dobrą zabawą dla dzieci było wykonanie prac plastycznych składających się tylko z figur geometrycznych. Na koniec spotkania okazało się że, kwadratowe i prostokątne może być prawie wszystko, zależy to tylko od wyobraźni każdego z nas.