452009
452009

Twoje IP: 52.204.98.217
serwer time: 2019-06-20 04:20:10

Kampania czytelnicza "Cała Przykona czyta dzieciom"

Kampania czytelnicza „Cała Przykona czyta dzieciom”

W dniach 3-10 czerwca w naszym kraju obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”. W piątkowy ranek 9 czerwca br. przed Urzędem Gminy w Przykonie z tej okazji odbyła się coroczna akcja czytelnicza Cała Przykona Czyta Dzieciom, która nawiązuje również do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Kampania czytelnicza ma za zadanie pokazać jak bardzo ważne jest obcowanie z książką i literaturą oraz zachęca rodziców do codziennego i głośnego czytania dzieciom.

W tym roku dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Przykonie czytali ks. Grzegorz Ograbisz - Proboszcz Parafii Psary, Mirosław Broniszewski - Wójt Gminy Przykona oraz Mirosława Szczupak - lekarz stomatolog.

Dzieci z wielkim skupieniem i uwagą słuchały czytanych bajek, baśni i opowiadań. Na zakończenie spotkania zadawały pytania i rozmawiały o wysłuchanych tekstach, a potem odwiedziły bibliotekę, aby wypożyczyć książki do domu.