Twoje IP: 18.204.227.250
serwer time: 2019-10-18 14:08:07

Mikołajki są jak z bajki...

Mikołajki są jak z bajki….

W dniach 5, 6 i 7 grudnia w Centrum Kultury Bibliotece Publicznej Gminy Przykona z okazji Mikołajek odbyła się akcja mikołajkowa polegająca na głośnym czytaniu i kampanii czytelniczej, która zachęcała do odwiedzenia i zapisania się do biblioteki, podsumowaniu i wręczeniu nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartka bożonarodzeniowa i ozdoba choinkowa” oraz wspólnym pieczeniu i ozdabianiu pierników.
W tych dniach bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola w Przykonie, które wysłuchały bajek i opowiadań mikołajkowych czytanych m.in. przez Marzenę Macikowską – Skarbnik Gminy Przykona i Ewę Banasiak – Dyrektor CKBP. Następnie dzieci oglądały książki o tematyce bożonarodzeniowej, układały świąteczne puzzle oraz malowały kolorowanki.
5 grudnia oprócz głośnego czytania, odbyło się również spotkanie, podczas którego dzieci wspólnie wypiekały i ozdabiały świąteczne pierniki. Po dwóch godzinach kulinarnych zmagań i świetnej zabawy, powstały piękne i pachnące smakołyki.
W dniu Mikołajek, czyli 6 grudnia każda osoba odwiedzająca bibliotekę otrzymała słodki upominek, a każdy nowy czytelnik odebrał drobną rzeczową niespodziankę.
Natomiast 7 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Kartka bożonarodzeniowa i ozdoba choinkowa”, dla uczniów kl. I-VI Szkół Podstawowych i przedszkolaków, które ozdobę wykonywały wspólnie z babcią lub z dziadkiem. Nagrodzonych zostało 35 prac, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.