Filia w Radyczynach

Orkiestra Dęta

Kółko plastyczne

Klub seniora "ZACISZE"

Zespół ludowy "ZGODA"

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

BN

 

NPRC


Główny sponsor
DNI PRZYKONY 2015

znak A inwersyjny

805544
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim tygodniu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
185
479
4996
797063
12692
18378
805544

Twoje IP: 44.192.253.106
serwer time: 2021-06-21 22:40:01

Mikołajki są jak z bajki...

Mikołajki są jak z bajki….

        W dniach 5, 6 i 7 grudnia w Centrum Kultury Bibliotece Publicznej Gminy Przykona z okazji Mikołajek odbyła się akcja mikołajkowa polegająca na głośnym czytaniu i kampanii czytelniczej, która zachęcała do odwiedzenia i zapisania się do biblioteki, podsumowaniu i wręczeniu nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartka bożonarodzeniowa i ozdoba choinkowa” oraz wspólnym pieczeniu i ozdabianiu pierników.
W tych dniach bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola w Przykonie, które wysłuchały bajek i opowiadań mikołajkowych czytanych m.in. przez Marzenę Macikowską – Skarbnik Gminy Przykona i Ewę Banasiak – Dyrektor CKBP. Następnie dzieci oglądały książki o tematyce bożonarodzeniowej, układały świąteczne puzzle oraz malowały kolorowanki.
5 grudnia oprócz głośnego czytania, odbyło się również spotkanie, podczas którego dzieci wspólnie wypiekały i ozdabiały świąteczne pierniki. Po dwóch godzinach kulinarnych zmagań i świetnej zabawy, powstały piękne i pachnące smakołyki.
W dniu Mikołajek, czyli 6 grudnia każda osoba odwiedzająca bibliotekę otrzymała słodki upominek, a każdy nowy czytelnik odebrał drobną rzeczową niespodziankę.
Natomiast 7 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Kartka bożonarodzeniowa i ozdoba choinkowa”, dla uczniów kl. I-VI Szkół Podstawowych i przedszkolaków, które ozdobę wykonywały wspólnie z babcią lub z dziadkiem. Nagrodzonych zostało 35 prac, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

 

GALERIA

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © Operatorio! All right Reserve!
Design by : OPERATORIO!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise