Twoje IP: 52.55.186.225
serwer time: 2019-04-20 06:53:12

Złote Gody 2018

W dniu 31 stycznia 2018 roku Urząd Gminy Przykona wraz z Centrum Kultury Biblioteką Publiczną Gminy Przykona zorganizowali Jubileusz Par Małżeńskich „Złote Gody”, który odbył się w Hotelu „OLSZA” w Olszówce. W uroczystości wzięło udział 13 par małżeńskich:

Jadwiga i Leon Białek
Stanisława i Kazimierz Domowicz
Krystyna i Zbigniew Grzybek
Eleonora i Stanisław Górka
Daniela i Józef Gruchot
Stanisława i Bogumił Jaśkiewicz
Krystyna i Kazimierz Kujawa
Daniela i Jerzy Nowiccy
Zofia i Jerzy Stasiak
Marianna i Władysław Świerczewscy
Wiesława i Henryk Woryta
Henryka i Henryk Wróblewscy
Rozalia i Zenon Zagłoba

Wszystkich gości powitali Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Bryl oraz Wanda Felisiak - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Wójt wraz z Przewodniczącym złożyli Jubilatom najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania i wyrazy uznania za wytrwałość oraz wychowanie kolejnych pokoleń. Następnie złoci Jubilaci otrzymali kwiaty, upominki i medale od Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Po wręczeniu odznaczeń i kwiatów, nadszedł czas na wiersze i piosenki, które zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół w Przykonie, przygotowana przez CKBP Gminy Przykona. Swoim występem, uroczystość „weselną” uatrakcyjnił także zespół "Zgoda" ze Smulska, wykonując okolicznościowe piosenki i przyśpiewki. Po części oficjalnej dla wszystkich Jubilatów przygotowany został poczęstunek i tort weselny.