Twoje IP: 18.204.227.250
serwer time: 2019-10-18 13:51:38

Otwarcie sezonu letniego 2018

Otwarcie sezonu letniego nad Zbiornikiem Wodnym w Przykonie

Tegoroczne otwarcie sezonu letniego nad Zbiornikiem Wodnym Przykona, które odbyło się w dniach 16-17 czerwca przebiegło pod hasłem 100‑lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W sobotę mieszkańcy Gminy wzięli udział w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym. O godz. 15-stej sprzed Urzędu Gminy w Przykonie wyruszono w 23 kilometrową trasę gminnymi drogami, aby dotrzeć do Pomnika Powstańców Styczniowych w Sacałach- Gmina Brudzew. Tam po chwili refleksji i krótkim wypoczynku wyruszono w drogę powrotną. Metą była miejscowość Radyczyny, gdzie gospodarze w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej ugościli „cyklistów” smacznym poczęstunkiem, była woda dla ochłody, kawa, herbata, „coś na ząb” oraz pyszne ciasto drożdżowe.

Niedziela zaś to dzień zabawy, atrakcji, konkursów i wspólnej integracji. Już od godziny 16-stej na Stanicy Harcerskiej nad Zbiornikiem Wodnym w Przykonie można było przyjemnie spędzić czas. Przedstawiciele sołectw brali udział w zmaganiach drużynowych, dla dzieci zostały przygotowane zjeżdżalnie, gry, wata cukrowa. Najmłodsi mogli „przejść” także Przystanki: „Biblioteka”, „Ekologia”, „Morsy”, „Pierwsza pomoc”, „Policja”, gdzie mieli do wykonania najróżniejsze zadania, np. ułożenie puzzli, pokolorowanie rysunku, odgadnięcie tematycznych zagadek. Amatorzy „mokrej” przygody mogli przejechać się skuterem wodnym. W akcję bezpieczna woda zaangażował się też WOPR, gdzie ratownicy oferowali przejazd łódką.

W tak wesołej i przyjemnej atmosferze spędzono słoneczne popołudnie, a na zakończenie tak miłego dnia można było obejrzeć pokaz „Tańczących Fontann”, czyli połączenie wody, światła i dźwięku. Pokaz zgromadził dużą widownię mino późnej pory, składał się z dwóch części: pierwsza do piosenek o tematyce patriotycznej, a druga do piosenek współczesnych. Równolegle w dniu 17 czerwca odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Przykona, które zakończyły się o godz. 10-tej rano.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku.