Twoje IP: 3.236.222.124
serwer time: 2021-05-15 14:09:24

29. Finał WOŚP

Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona przy współpracy z Zespołem Szkół w Przykonie zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku odbyła się w nieco innej formie. W związku z okresem pandemii koronawirusa, działania na rzecz WOŚP ograniczyły się do licytacji, podczas której wystawione zostały rękodzieła dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Przykonie, wypieki na zamówienie realizowane przez lokalne koła gospodyń wiejskich, fotografie „Gmina Przykona z lotu ptaka", gadżety od sponsorów, takie jak kalendarze, kosze wędlin, torty, a także książki i maskotki z odzysku, dając im „drugie życie". Do licytacji wystawiony został również „dzień w fotelu Wójta Gminy Przykona" oraz „dzień w fotelu Dyrektora Zespołu Szkół". Wielką hojność okazały dzieci uczęszczające do Przedszkola w Przykonie oraz Szkoły Podstawowej, a także nauczyciele i pracownicy. Oprócz tego do akcji „gramy razem dla WOŚP" przyłączyła się Orkiestra Dęta w Przykonie, Schola Ichtis i kółko muzyczne z ZS, prezentując swoje występy na Facebooku.

Łącznie zebraliśmy 7250,78 zł i 100 CHF (frank szwajcarski)

Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, zarówno tym, którzy zasilali nasze puszki, jak i tym, którzy darowali przedmioty na licytacje.