520364

serwer time: 2019-11-13 19:21:56

Przyjdź, usiądź, porozmawiaj

„Przyjdź, usiądź, porozmawiaj”

- stworzenie miejsca, spotkań, rozmów, wypoczynku dla mieszkańców gmin z obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju.

2 sierpnia 2011 r. w Radyczynach przy budynku filii bibliotecznej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach realizacji Osi 4 PROW 2007-2013 działanie 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie małych projektów. W ramach projektu została zakupiona altana, huśtawki i ławki. Dzięki temu powstało miejsce tak potrzebne w każdym środowisku, miejsce do wspólnych spotkań i wypoczynku. Na tym właśnie zagospodarowanym placu odbyło się pierwsze spotkanie i pogadanka na temat zasobów naszych lasów przeprowadzona przez Leśniczego Wojciecha Ruska. Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali o pracy leśniczego i zadawali wiele ciekawych pytań. Wśród uczestników tego wydarzenia nie mogło zabraknąć także Wójta Gminy Przykona Mirosława Broniszewskiego, który to życzył wszystkim korzystającym z nowo powstałego placu wielu ciekawie i przyjemnie spędzonych chwil.  Spotkanie poprzedzone było wycieczką zorganizowaną przez kierownika filii Joannę Jurkiewicz. Trasa wycieczki została tak zaplanowana, aby można było zwiedzić ciekawe miejsca w gminach należących do LGD.  Wzięło w niej udział 40 osób.