Twoje IP: 3.235.137.159
serwer time: 2020-09-30 03:35:52

Czytamy ze Smerfami czyli Cała Przykona Czyta Dzieciom

CAŁA PRZYKONA CZYTA DZIECIOM...
To hasło rozpoczęło obchody kolejnych już Dni Przykony. 27 czerwca poświęcony był książce i głośnemu czytaniu. Przez budynkiem Urzędu
Gminy zrobiło się niebiesko od Smerfów. Sceneria wioski smerfów miała za zadanie wprowadzić wszystkie dzieci w świat bajek i baśni. W tym dniu
zaproszeni goście czytali dzieciom przygody małych niebieskich ludzików oraz wiersze znanych polskich poetów. Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli Pani Ewa Zwolińska – radna z okręgu Wicherków – Dąbrowa oraz Pan Ryszard Papierkowski – sołtys ze Smulska. Akcja głośnego czytania trwała w tym dniu od godziny 9.00 do 13.00. Łącznie uczestniczyło w niej ok. 200 dzieci w czterech grupach wiekowych. Przed każdym czytaniem grupa teatralna Klakier istniejąca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przykonie zaprezentowała krótkie przedstawienie pod nazwą „Biblioteka Papy Smerfa”. Przedstawienie to miało za zadanie pokazanie młodym ludziom jakie korzyści daje czytanie książek, jakie informacje mogą uzyskać w bibliotece.
więcej w zakładce GALERIA