Twoje IP: 3.235.137.159
serwer time: 2020-09-30 02:04:22

XII Dzień Papieski - konkurs recytatorski

Dnia 14 października 2012r. w Kościele parafialnym pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Psarach odbył się VIII Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Twórczość Jana Pawła II”, dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu tureckiego. Organizatorami konkursu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Przykonie, Gminna Biblioteka Publiczna w Przykonie, Parafia pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Psarach oraz Starostwo Powiatowe w Turku.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z powiatu tureckiego. Uczniowie prezentowali wiersze oraz teksty autorstwa Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. W jury zasiedli: ks. Marek Musielak-Proboszcz Parafii N.N.M.P w Psarach, Wanda Witczak - polonistka oraz Zbigniew Bartosik – Starosta Powiatu Tureckiego. Jury przyznało 3 równorzędne nagrody oraz 3 równorzędne wyróżnienia. Ponadto wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody książkowe.Do nagrodzonych należeli: Sara Zając – Gimnazjum w Przykonie, Zuzanna Ujazdowska – Gimnazjum Społeczne w Wyszynie, Dominika Winkler – Gimnazjum w Przykonie. Do wyróżnionych należeli: Aleksandra Kurcoba – Gimnazjum w Brudzewie, Paulina Papierkowska – Gimnazjum w Przykonie, Adrianna Filipczak – Gimnazjum w Kawęczynie.

W przerwie konkursu odbył się koncert młodzieżowej grupy muzycznej „Volume” z Władysławowa.dsc_04980dsc_05020dsc_05230dsc_05290dsc_05520

Więcej w zakładce GALERIA