Filia w Radyczynach

Orkiestra Dęta

Kółko plastyczne

Klub seniora "ZACISZE"

Zespół ludowy "ZGODA"

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

BN

 

NPRC


Główny sponsor
DNI PRZYKONY 2015

znak A inwersyjny

822561
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim tygodniu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
35
501
3833
814600
12858
16851
822561

Twoje IP: 3.236.110.106
serwer time: 2021-07-26 01:25:23

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

ZAGRALIŚMY RAZEM 8 STYCZNIA 2011

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Zespołem Szkół w Przykonie zorganizowała w dniu 8 stycznia 2011 r. w budynku Gimnazjum w Przykonie przegląd dorobku artystycznego dzieci i młodzieży Zespołu Szkół oraz Gminnego Ośrodka Kultury. Spotkanie połączone było z loterią i aukcją, z których dochód przeznaczony został na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przegląd otworzyłai przywitała wszystkich obecnych Dyrektor GOK Ewa Banasiak. Następnie koncert dała Orkiestra Dęta działająca przy GOK pod dyrekcją Janusza Kujawy. Zaprezentowali się również: zespół taneczny „Marżonetki" pod opieką Pani Aleksandry Foryńskiej, zespół taneczny klas I ze Szkoły Podstawowej w Przykonie z opiekunką Panią Paulinom Kurzawą, w piosence zaprezentowały się: Marietta Machowska, Karolina Owczarek oraz Monika Kadrzyńska. Wystąpiła także grupa teatralna z Gimnazjum w Przykonie „Debiut", która wykonała krótką etiudę teatralną. Występy przeplecione były aukcją, na której były wystawione obrazy wykonane przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół i Gminnego Ośrodka Kultury, obrazy z prywatnej kolekcji Pani Aleksandry Sadłowskiej i Pani Moniki Marek oraz prześliczne zdobione pisanki wykonane ręcznie przez Panią Wandę Witczak. Aukcję przeprowadziły: Aleksandra Banasiak i Marietta Machowska. Odbyła się również loteria, w której można było wygrać atrakcyjne fanty. Za symboliczną kwotę była także możliwość kupna dzieł sztuki wykonanych przez najmłodsze dzieci z Zespołu Szkół w Przykonie. Dla wszystkich przygotowany został słodki poczęstunek, kawa i herbata.

Uczestnicy spotkania okazali się dużą hojnością. Łącznie zebrano kwotę 2.800 zł., którą przekazano 9 stycznia do Miejskiego Domu Kultury w Turku, gdzie zostanie wpłacona na konto WOŚP.

W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Przykona - Mirosław Broniszewski Zastępca Wójta - Roman Marciniak i Przewodniczący Rady Gminy - Czesław Witczak wielu Radnych Gminy Przykona, Radni Powiatowi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy Gminy Przykona.

         Wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania powyższej kwoty na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi organizatorzy składają serdeczne podziękowanie.

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © Operatorio! All right Reserve!
Design by : OPERATORIO!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise